AktualneOgłoszenia

Ogłoszenia parafialne I Niedziela Wielkiego Postu 18 luty 2024 r.

 1. I Niedziela Wielkiego Postu – W Środę Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. Zachęcamy do podjęcia wielkopostnych postanowień i uczestniczenia w nabożeństwach wielkopostnych.
 2. Droga Krzyżowa jest odprawiana w naszym kościele w piątki o godz. 17.30, a Gorzkie Żale w niedzielę o 17.00. Za udział w Gorzkich Żalach i w Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami – stan łaski uświęcającej, Komunia święta i modlitwa w intencji Ojca św.
 3. Środa – wspomnienie św. Piotra Damianiego, bpa i Doktora Kościoła
 4. Czwartek – Święto Katedry św. Piotra
 5. Kościoły stacyjne
  W najbliższy piątek 23.02.2024 w naszej parafii odbędzie się Msza św. o godz. 18.00 w ramach pielgrzymowania do kościołów stacyjnych. Tegorocznej, 8. już edycji Kościołów Stacyjnych towarzyszyć będzie hasło „Cisza dla Krakowa”. W centrum postawiony zostanie Chrystus oraz modlitwa. Po zakończeniu liturgii będzie można wziąć udział w adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 19.30. Będziemy modlić się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Liturgii przewodniczyć będzie kard. Stanisław Dziwisz. Serdecznie zapraszamy.
 6. Składka na Centrum Jana Pawła II
  Dzisiejsza składka jest przeznaczona na dzieła sakralne związane z osobą Jana Pawła II. Bóg zapłać!
 7. Mitingi AA
  W naszej parafii odbywają się spotkania AA – Anonimowych Alkoholików w salce na ul. Kanoniczej 11 w każdy czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli wielkopostnej, skupienia i ducha modlitwy.