AktualneOgłoszenia

Ogłoszenia Parafialne 6. Niedziela zwykła 11lutego 2024 r.

 1. Kalendarz liturgiczny:
  6 Niedziela Zwykła w roku liturgicznym; dziś przypada wspomnienie NMP z Lourdes, Patronki lotników; o godz. 17.30 nieszpory Eucharystyczne połączone z nabożeństwem 40-godzinnym
  Środa – Święto św. Cyryla i Metodego, Patronów Europy
  Czwartek – wspomnienie św. Faustyna Bpa i Męczennika
  Piątek – wspomnienie św. Julianny, dziewicy i męczennicy
  Sobota – wspomnienie Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów
 2. Środa Popielcowa – w środę rytem posypania głów popiołem rozpoczynamy Wielki Post. W środę obowiązuje post ścisły to znaczy nie spożywamy potraw mięsnych. Można przyjąć trzy posiłki – dwa lekkie i jeden pełny. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00 i 18.00
 3. Wielki Post  to czas przygotowania do Świąt Wielkanocnych; czas pokuty i umartwienia; czas rozważania Męki Pańskiej. Przez najbliższych siedem tygodni będziemy gromadzić się w naszym kościele na nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.30 i na Gorzkich żalach w niedzielę o godz. 17.00.
 4. Tydzień trzeźwości
  W tym tygodniu rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji od alkoholu, narkotyków i innych używek na cały Wielki Post.
 5. Ferie zimowe
  W tym tygodniu rozpoczęły się ferie zimowe w szkołach podstawowych i średnich, które będą trwać dwa tygodnie. Dzieciom i młodzieży, nauczycielom, katechetom i wychowawcom życzymy Bożego błogosławieństwa na czas zimowego odpoczynku.

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w tym tygodniu!