AktualneOgłoszenia

Ogłoszenia parafialne: Niedziela Palmowa Męki Pańskiej 2.04.2023

 1. Niedziela Palmowa – dziś w całym kościele przeżywamy Niedzielę Palmową, nazywaną też Niedzielą Męki Pańskiej, ponieważ w czasie Liturgii Słowa czytamy opis Męki Pańskiej. Poświęcając dzisiaj przyniesione gałązki palmowe rozpoczynamy naszą drogę z Chrystusem ku Świętom Paschalnym.
 2. Triduum Paschalne
  Obrzędy Triduum Paschalnego – Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota – odbywają się w naszym kościele o godz. 18.00. Nie Mszy św. rano.
 3. Rekolekcje wielkopostne
  Dziś rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które będą trwać do środy Wielkiego Tygodnia. Rekolekcje dla dorosłych i dzieci ze Szk. Podst. Nr 16 prowadzi ks. Robert Legieżyński, prezbiter Drogi Neokatechumenalnej. Nauki dla dorosłych w poniedziałek, wtorek i środę na Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00; dla dzieci z klas od I – III o godz. 9.00; klasy IV-VIII o godz. 10.30; młodzież licealna I LO o godz. 12.30.  W Niedzielę Palmową słuchamy opisu Męki Pańskiej
 4. Paczki wielkanocne
  Paczki świąteczne, przygotowane przez Panie z Caritas parafialnej będą rozwożone w Wielki Czwartek przed południem. Bóg zapłać za ofiary i pomoc w przygotowaniu paczek!
 5. Odwiedziny chorych
  Chorych przed Świętami Wielkanocnymi odwiedzimy w Wielki Czwartek od godziny 11.00.
 6. Biały Marsz Papieski
  W Niedzielę Palmową 2 kwietnia zapraszamy Biały Marsz Papieski zorganizowany przez NSZZ „Solidarność” w obronie czci i dobrego imienia największego z rodu Polaków św. Jana Pawła II. Marsz rozpocznie się na Krakowskich Błoniach o godz. 13.30 i przejdzie Al. 3 Maja, Al. Mickiewicza, ul. Karmelicka, ul. Szewska do Rynku Głównego. O 15.00 będzie Msza św. w Bazylice Mariackiej. Wieczorem o 19.30 zostaną złożenie kwiatów przed pomnikiem papieskim na ul. Franciszkańskiej 3 i odbędzie się czuwanie modlitewne przed „oknem papieskim”.