AktualneOgłoszenia

Ogłoszenia parafialne: V Niedziela Wielkiego Postu 26 marzec 2023 r.

 1. Kalendarz liturgiczny
  V Niedziela Wielkiego Postu –
  Kościół od dzisiejszej niedzieli zasłania krzyże. Chcemy w tych ostatnich dniach Wielkiego Postu intensywniej towarzyszyć Jezusowi w Jego poniżeniu, męce i śmierci.
 2. Niedziela Palmowa – W przyszłą niedzielę uroczysta procesja z poświęceniem palm na Mszy św. o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy.
 3. Nabożeństwa wielkopostne
  Droga Krzyżowa
  jest odprawiana w naszym kościele w piątki o godz. 17.30, Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.00.
 4. Baranki wielkanocne
  Przy drzwiach kościoła można nabyć baranki wielkanocne Caritas. Dochód przeznaczony jest na pomoc, jakiej udziela Caritas Polska wszystkim potrzebującym. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 5. Rekolekcje wielkopostne
  Rekolekcje wielkopostne w nasze parafii rozpoczynają się w Niedzielę Palmową i będą trwać do Wielkiej środy. Dzieci i młodzież będą mieć rekolekcje od 3-5.04.2023: Szkoła Podstawowa nr 16 z ul. Dietla będzie mieć nauki rekolekcyjne o godz. 9.00 dla klas I-III oraz klasy od IV do VIII o godz. 10.30. I LO im B. Nowodworskiego będzie mieć nauki od godz. 12.30 do 14.00. Serdecznie zapraszamy.
 6. Biały Marsz Papieski
  W niedzielę Palmową 2 kwietnia odbędzie się w Krakowie Biały Marsz Papieski zorganizowany przez NSZZ „Solidarność” w obronie czci i dobrego imienia największego z rodu Polaków św. Jana Pawła II. Marsz rozpocznie się na Krakowskich Błoniach o godz. 13.30 i przejdzie Al. 3 Maja, Al. Mickiewicza, ul. Karmelicka, ul. Szewska do Rynku Głównego. O 15.00 będzie Msza św. w Bazylice Mariackiej. Wieczorem o 19.30 zostaną złożenie kwiatów przed pomnikiem papieskim na ul. Franciszkańskiej 3 i odbędzie się czuwanie modlitewne przed „oknem papieskim”.
 7. Misja Medyczna w Afryce
  Wolontariusze Fundacji Centrum Dobroczynności Lekarskiej będzie dziś zbierać ofiary na Misję Medyczną w Afryce. Wesprzyjmy to dzieło dobroczynne naszą ofiarą.

Wszystkim uczestnikom niedzielnej liturgii życzymy skupienia wielkopostnego i głębokiego przeżywania Wielkiego Postu