AktualneOgłoszenia

Ogłoszenia parafialne: Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 34. niedziela zwykła – 20.11.2022 r.

 1. Kalendarz liturgiczny
  Niedziela – dziś obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy Rok Liturgiczny. Po Mszy św. o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Jezusowego i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. 
  Dziś patronalne święto Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej; w liturgii wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego
  Poniedziałek – wspomnienie Ofiarowania NMP; święto u Sióstr Prezentek
  Wtorek – św. Cecylii, patronki śpiewu kościelnego
  Środa – wspomnienie św. Klemensa I, papieża i męczennika
  Czwartek – wspomnienie św. Andrzeja Dunc-Lac kapłana i Towarzyszy
  Piątek – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy
 2. Adwent i Roraty
  W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent, czyli czas, w którym wspominając pierwsze przyjścia Chrystusa kierujemy nasze myśli i serca ku oczekiwaniu Jego przyjścia na końcu czasów. Adwent to również czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Zachęcamy do pobożnego przeżycia tego okresu roku liturgicznego.
  Roraty w naszym kościele o godz. 18.00, w sobotę o godz. 7.00 rano.
 3. Bierzmowanie w naszej Parafii
  W piątek 9.12.2021 na Mszy św. o godz. 18.00 będzie miało miejsce bierzmowanie w naszej parafii. Młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 16 z ul. Dietla oraz młodzież z grupy Neokatechumenalnej, która przygotowywała się od trzech lat, przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. kard. Stanisława Dziwisza. Jest możliwość zgłoszenia dorosłych do bierzmowania, którzy w swoim czasie nie przejęli tego sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej
 4. Podświetlenie kościoła na czerwono
  W najbliższy piątek 25.11.2022 w godzinach wieczornych fasada naszego kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła zostanie podświetlona na czerwono w ramach akcji red week – czerwony tydzień. Katolicka organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie pragnie przez tą akcję zwrócić uwagę świata na prześladowanych chrześcijan, którzy cierpią z powodu swojej wiary. Wesprzyjmy tę akcję modlitwą i ofiarą.

Wszystkim Parafianom i Uczestnikom dzisiejszej liturgii życzymy dobrej niedzieli i radosnego przeżywania Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata. Szczęść Boże.