AktualneOgłoszenia

Ogłoszenia parafialne: 33. Niedziela zwykła 13 listopada 2022 roku

 1. Kalendarz liturgiczny:
  33 Niedziela zwykła – dzisiejsza niedziela jest przeżywana w całym kościele jako VI Światowy Dzień Ubogiego i jednocześnie Dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiara na tacę jest przeznaczona na rzecz ubogich. O godz. 17.30 Nieszpory Eucharystyczne. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  Wtorek – wspomnienie św. Alberta Wielkiego
  Środa  – Rocznica poświęcenia Bazyliki św. Piotra i Pawła
  Czwartek  – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
  Piątek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
  Sobota – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy
 2. Ostatnia niedziela roku liturgicznego
  W przyszłą niedzielę, ostatnią roku liturgicznego, na zakończenie Mszy św. o godz. 11.00. przed Najświętszym Sakramentem odmówimy akt zawierzenia świata Sercu Jezusowemu. Uczestniczenie w tym nabożeństwie i odnowienie zawierzenia Sercu Pana Jezusa jest połączone z możliwością zyskania odpustu zupełnego.
 3. Bierzmowanie młodzieży
  9 grudnia 2022 roku będzie miało miejsce w naszej parafii bierzmowanie młodzieży. Zachęcam nie tylko młodzież, ale również tych, którzy z różnych względów nie przyjęli dotychczas sakramentu bierzmowania, aby zgłosili się w kancelarii parafialnej.
 4. Nabożeństwa za zmarłych
  Codziennie o 17.30 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, połączone z modlitwą za zmarłych.
 5. Wystawa bł. ks. Jerzego Popiełuszki
  W naszym kościele jest czynna wystawa dedykowana 75 rocznicy urodzin bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Wystawa został zorganizowana przez IPN i w ciągu całego roku odwiedzała parafie w Polsce. Opowiada o życiu i męczeńskiej śmierci kapelana Solidarności. Zachęcamy do odwiedzenia tej wystawy.

Na ten czas modlitwy za zmarłych i refleksji nad tajemnicą życia i śmierci życzymy naszym parafianom Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa!