AktualneOgłoszenia

Ogłoszenia parafialne: 6. Niedziela zwykła 13 lutego 2022r.

1. Kalendarz liturgiczny:
Niedziela – 6 Niedziela Zwykła w roku liturgicznym; o godz. 17.30 nieszpory Eucharystyczne
Poniedziałek – Święto św. Cyryla i Metodego, Patronów Europy
Wtorek – wspomnienie św. Faustyna Bpa i Męczennika
Środa – wspomnienie św. Julianny, dziewicy i męczennicy
Czwartek – wspomnienie Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów
Piątek – bł. Jana z Fiesole, kapłana i malarza
Sobota – wspomnienie św. Konrada z Piacenzy, pustelnika
Niedziela – wspomnienie św. Franciszka i Hiacynty Marto, dzieci fatimskich

2. Wizytacja biskupia parafii
W niedzielę ks. bp prof. dr hab. Janusz Mastalski wizytuje naszą parafię. Ksiądz Biskup urodził się w Krakowie w 1964 roku, mianowany został biskupem pomocniczym 3.12.2018, konsekrowany 5.01.2019. Jest profesorem pedagogiki na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II i autorem licznych prac naukowych z dziedziny wychowania. Jest biskupem tytularnym Noby – historycznej diecezji w cesarstwie rzymskim, dzisiejsza Mauretania. W herbie biskupim ma zawołanie Dominus spes mea (Pan nadzieja moja). W ramach wizytacji spotka się z Parafialnym Zespołem Caritas; z ministrantami i lektorami oraz z Radą Duszpasterską. Bardzo dziękujemy Księdzu Biskupowi za odwiedzenie naszej parafii i zapewniamy o modlitwie.

3. Zmarli z naszej parafii
+ Marianna Pabjan, lat 92 zam. ul. św. Gertrudy, pogrzeb odbył się 11.02.2022 na Pastewniku

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w tym tygodniu!