AktualneOgłoszenia

Ogłoszenia parafialne: 28. Niedziela zwykła – 10 października 2021 roku


1. Kalendarz liturgiczny:
Niedziela – XXI dzień Papieski, młodzież zbiera ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia, któremu patronuje św. Jan Paweł II.
Poniedziałek – wspomnienie św. Jana XXIII papieża
Wtorek  – wspomnienie bł. Jana Beyzyma
Środa  – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego
Czwartek – św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy
Piątek – wspomnienie św. Teresy z Avila, dziewicy i Doktora Kościoła
Sobota – św. Jadwigi Śląskiej, rocznica wyboru Ojca Świętego Jana Pawła II
Niedziela – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

2. Nabożeństwa różańcowe i procesja Fatimska
Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30. W środę 13.10.2021 zakończenie procesji fatimskich po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy.

3. Przygotowanie do bierzmowania
W naszej parafii odbywa się przygotowanie do bierzmowania dla uczniów klas VII i VIII: 1) w szkole podstawowej nr 16 prowadzi ks. Maksymilian Grabowski 2) druga forma przygotowania w małych grupach i obejmuje formację po przyjęciu sakramentu bierzmowania. Grupy te są prowadzone przez małżeństwa we współpracy z ks. proboszczem. Wszystkich zainteresowanych tą drugą formą przygotowania zapraszamy na spotkanie 10 października o godz. 16.00 w Sali włoskiej przy Bazylice OO Franciszkanów.
W tym roku bierzmowanie w naszej parafii będzie na przełomie listopada/grudnia.

4. Uroczystości pogrzebowe Adama Zagajewskiego
W niedzielę 10 października w naszym kościele o godz. 15.00 odbędą się uroczystości pogrzebowe śp. Adama Zagajewskiego, którego ziemskie prochy zostaną złożone w krypcie Panteonu Narodowego. Mszy św. przewodniczy ks. Alfred Wierzbicki. Wejście na uroczystości za zaproszeniami.

5. W zakrystii przyjmujemy wypominki za zmarłych. Imiona zmarłych można napisać na kartce i zostawić w zakrystii lub przynieść do kancelarii parafialnej.

6. Zmarli z naszej parafii
+ Lucjan Siwak – zmarł 1.10.2021, przeżył lat 73, mieszkał na ul. św. Sebastiana, pogrzeb na Cm. Batowickim odbył się 7.10.2021. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli. Szczęść Boże!