AktualneOgłoszenia

Ogłoszenia parafialne: NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO kwietnia 2021 roku


1. Podziękowania i życzenia Wielkanocne
Dziś przeżywamy Zmartwychwstanie Pańskie. Bardzo serdecznie pragnę podziękować wszystkim naszym parafianom, którzy przyczynili się do przygotowania Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych. Dziękuję Paniom z Sekcji Charytatywnej za przygotowanie paczek wielkanocnych; ks. Sewerynowi i Służbie Liturgicznej – Ministrantom i Lektorom; Panu Organiście Krzysztofowi Pawliszowi, Panu Kościelnemu Adamowi oraz Paniom sprzątającym Agacie i Agnieszce, którzy przygotowali Ciemnicę i Grób Pański; przedstawicielom Rady Parafialnej za życzenia z okazji Dnia Kapłańskiego i Świąt Wielkanocnych.
Niech Świętowanie Tajemnicy Zmartwychwstania Pańskiego umocni naszą wiarę, ożywi nadzieję i na nowo rozpali serca miłością, byśmy wytrwale podążali za Chrystusem Zmartwychwstałym drogą naszego powołania i świadczyli w codzienności o triumfie życia nad śmiercią, o zwycięstwie dobra, miłości i prawdy.

2. Nadal obowiązują przepisy i restrykcje dotyczące stanu epidemicznego spowodowanego chorobą koronawirusa. We Mszach św. może uczestniczyć tylko 100 osób. Kościół jest otwarty w czasie nabożeństw: rano od godz. 6.30 do 7.30 i wieczorem od 17.00 do 18.30. Msze św. w niedziele o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00

3. Kalendarz liturgiczny
Jutro Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy. Porządek Mszy św. niedzielny. Składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. W piątek z racji na Oktawę Zmartwychwstania nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

4. Oktawa Zmartwychwstania Pańskiego
Zachęcamy do udziału w Eucharystiach w Oktawie Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. codziennie o godz. 7.00 i 18.00

Radujmy się w Panu. Wesołego Alleluja!