AktualneOgłoszenia

Ogłoszenia parafialne: 6. Niedziela zwykła – 14 lutego 2021 roku


1. Kalendarz liturgiczny:
Niedziela – dziś 6 niedziela zwykła w roku liturgicznym; o godz. 17.30 nieszpory Eucharystyczne ze śpiewem suplikacji w ramach nabożeństwa 40-godzinnego; w liturgii obchodzimy dziś Święto św. Cyryla i Metodego, Patronów Europy
Poniedziałek – wspomnienie św. Faustyna Bpa i Męczennika
Wtorek – wspomnienie św. Juliany, dziewicy i męczennicy
Środa – wspomnienie Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów
Czwartek – bł. Jana z Fiesole, kapłana i malarza
Piątek – wspomnienie św. Konrada z Piacenzy, pustelnika
Sobota – wspomnienie św. Franciszka i Hiacynty Marto, dzieci fatimskich

2. ŚRODA POPIELCOWA – w środę rytem posypania głów popiołem rozpoczynamy Wielki Post. W środę obowiązuje post ścisły to znaczy nie spożywamy potraw mięsnych. Można przyjąć trzy posiłki – dwa lekkie i jeden pełny. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00 i 18.00

3. WIELKI POST to czas przygotowania do Świąt Wielkanocnych; czas pokuty i umartwienia; czas rozważania Męki Pańskiej. Przez najbliższych siedem tygodni będziemy gromadzić się w naszym kościele na nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.00 i na Gorzkich żalach w niedzielę również o godz. 17.00.

4. Nabożeństwo stacyjne i Bierzmowanie
Nabożeństwo stacyjne w Wielkim Poście będzie 26.02.2021 o godz. 18.00. Przewodniczyć będzie ks. kard. Stanisław Dziwisz, który również udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Spotkanie organizacyjne w najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00

5. Zmarli z naszej parafii
+ Maria Malec, lat 74 zam. ul. Bogusławskiego, pogrzeb odbył się 1.02.2021 na Rakowicach; Lidia Muniak, lat 90, zam. ul. Sarego, pogrzeb 15.02.2021, godz. 13.40 na Cm Rakowickim

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w tym tygodniu!