AktualneOgłoszenia

Ogłoszenia parafialne: 5. Niedziela zwykła -7 lutego 2021 roku


1. Kalendarz liturgiczny:
Poniedziałek – wspomnienie Józefiny Bakhity
Środa – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy
Czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lorudes, Światowy Dzień Chorego. Będziemy modlić się za naszych chorych.
Niedziela – Święto Świętych Cyryla i Metodego, Patronów Europy

2. Nabożeństwo 40 – godzinne
Zapraszamy do udziału w nabożeństwie 40-godzinnym, które odprawiamy w trzy kolejne niedziele o godz. 17.30. Będziemy się modlić o trzeźwość i mądrość dla naszego narodu, szczególnie dla młodzieży.

3. Kościół stacyjny i bierzmowanie
Zgodnie z tradycją 26 lutego na Mszy św. o godz. 18.00 nasza parafia będzie kościołem stacyjnym. Nabożeństwo poprowadzi ks. kard. Stanisław Dziwisz, który również udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Bierzmowanie miało odbyć się w jesieni w czasie wizytacji, ale zostało przeniesione z powodu pandemii covida. Bardzo proszę rodziców o pomoc w przygotowaniu tego wydarzenia. Młodzi, którzy nie byli chrzczeni w naszej parafii muszą dostarczyć świadectwo chrztu oraz zaświadczenie od swojego katechety, że uczęszczają na katechezę. Pierwsze spotkanie organizacyjne będzie w przyszły piątek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Bierzmowanie mogą przyjąć również dorośli, którzy z różnych względów nie uczynili tego wcześniej.

4. Zbiórka Caritas
Panie z sekcji parafialnej CARITAS będą zbierać ofiary na ubogich naszej parafii. Bóg zapłać.

5. Prasa katolicka
Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Na stoliku przy wyjściu do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Echo z Afryki, oraz tygodnik społeczno-kulturalny WPIS

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli w rodzinie i z rodziną. Szczęść Boże