Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne: III Niedziela Wielkiego Postu – 15 marca 2020r.

1. Kalendarz liturgiczny
Niedziela – 3 Niedzielę Wielkiego Postu, wspomnienie św. Klemensa Marii Hofbauera, kapłana
Wtorek – wspomnienie św. Patryka, bpa, patrona Irlandii
Środa – wspomnienie św. Cyryla Jerozolimskiego, bpa i dra Kościoła
Czwartek – Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP

2. Wielki Post
Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
Droga Krzyżowa jest odprawiana w naszym kościele w piątki o godz. 17.15 a Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.00.
Zachęcamy również do podejmowania praktyk pokutnych w Wielkim Poście

3. Rekolekcje wielkopostne i udział we Mszach św. niedzielnych
W związku z pandemią koronawirusa zostały w tym roku odwołane rekolekcje wielkopostne. Zachęcamy do korzystania z rekolekcji w Radiu Maryja czy też drogą internetową. Na stronie naszej parafii zostaną umieszczone nauki rekolekcyjne, z których będziemy modli skorzystać. Ze spowiedzi można korzystać w naszym kościele czy w innych kościołach na terenie parafii.
Konferencja Episkopatu Polski udzieliła dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej aż do odwołania. Możemy więc uczestniczyć we Mszach św. drogą radiową lub w telewizji. Msze św. w naszym kościele odbywają się jak zawsze: w dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00. w niedziele o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00

4. Zmarli z naszej parafii
W ub. tygodniu zmarła śp. Krystyna Masłoń z ul. Starowiślnej, lat 91, pogrzeb odbył się w piątek 13.03.2020 na Cm. Salwatorskim; śp. Władysława Szumańska, z ul. Sarego, lat 86, pogrzeb będzie 16.03.2020 w poniedziałek o godz. 11.40 na Cm. Rakowickim