Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne: I Niedziela Wielkiego Postu – 1 marca 2020r.

1. Wielki Post
W Środę Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. Zachęcamy do podjęcia wielkopostnych postanowień i uczestniczenia w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa jest odprawiana w naszym kościele w piątki o godz. 17.15, a Gorzkie Żale w niedzielę o 17.00.

2. Kalendarz liturgiczny
Środa – Święto św. Kazimierza
Sobota – wspomnienie św. Perpetui i Felicyty, męczennic

3. I Piątek i I Sobota miesiąca – zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. z okazji I piątku i pierwszej soboty miesiąca marca.

4. Kościoły stacyjne
W najbliższy piątek 6.03.2020 w naszej parafii odbędzie się Msza św. o godz. 18.00 w ramach pielgrzymowania do kościołów stacyjnych. Zwyczaj modlitwy w kościołach stacyjnych wywodzi się z pierwszych wieków chrześcijaństwa, kiedy to w Rzymie podczas Wielkiego Postu wierni pod przewodnictwem Papieża zbierali się każdego dnia w innym kościele, związanym z kultem męczenników. Tradycję tę odnowił Ojciec Święty Jan Paweł II. Ks. abp Marek Jędraszewski zachęca nas w Liście pasterskim do udziału w tym nabożeństwie. Serdecznie zapraszamy naszych parafian i sympatyków.

5. Składka na Centrum Jana Pawła II
Dzisiejsza składka jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”. Bóg zapłać!

6. Caritas parafialna
Panie z Caritas parafialnej po Mszach św. będą zbierać ofiary na potrzeby ubogich naszej parafii. Dziękujemy za ofiary!

7. Mityngi AA
W naszej parafii odbywają się spotkania AA – Anonimowych Alkoholików w salce na ul. Kanoniczej 11 w każdy czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.

8. Niebezpieczeństwo koronawirusa w Polsce
W związku z możliwością pojawienia się epidemii koronawirusa w Polsce Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki wyraził zgodę na przyjmowanie Komunii św. na rękę. Gdyby ktoś miał wielkie obawy przed zarażeniem może przyjmować Komunię św. na sposób duchowy oraz zrezygnować z korzystania z wody święconej umieszczonej w kropielnicach.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli wielkopostnej, skupienia i ducha modlitwy.