Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne: 32. Niedziela zwykła 10 listopada 2019 roku


1. Kalendarz liturgiczny:
Niedziela – dzisiejsza niedziela jest przeżywana w całym kościele jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Modlimy się szczególnie za naszych braci i siostry w Syrii i na Bliskim Wschodzie.
Poniedziałek – w liturgii św. Marcina z Tours. Święto Narodowe
Wtorek – wspomnienie św. Jozafata, bpa i męczennika
Środa – wspomnienie świętych Benedykta, Jana. Mateusza, Izaaka i Krystyna,  pierwszych męczenników Polski,
Piątek – wspomnienie św. Alberta Wielkiego, bpa i dra Kościoła
Sobota – wspomnienie Matki Bożej Miłosierdzia

2. Święto Narodowe
W poniedziałek 11 listopada obchodzimy Święto Narodowe – 101-ą rocznicę odzyskania niepodległości. Modlimy się w intencji naszej Ojczyzny o miłość i zgodę w naszym polskim domu. Msze święte o 7.00 rano i o 18.00 wieczorem.
Wieczorna Msza św. w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. o godz. 190. Koncert z okazji odzyskania niepodległości ofiarowany przez Orkiestrę św. Maurycego. Wstęp wolny. Po koncercie będziemy zbierać ofiary na remont naszej kopuły.

3. Codzienna adoracja
Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu w intencji Kościoła, Naszej Ojczyzny i Archidiecezji Krakowskiej o godz. 17.30

4. Wystawa w zakrystii
W zakrystii naszego kościoła po Mszach św. możliwość zwiedzenia wystawy pamiątek historycznych: naczynia liturgiczne, szaty kościelne oraz medale papieża Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka. Bardzo gorąco dziękuję wszystkim, którzy pomogli parafii w przygotowaniu wystawy. Serdecznie zapraszam.

Na niedzielę i na czas świętowania 101-ej rocznicy niepodległości życzymy dużo Bożego błogosławieństwa.