Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne: XII Niedziela Zwykła – 23.06.2019

1. Kalendarz liturgiczny
Niedziela – 12 niedziela zwykła w roku liturgicznym
Poniedziałek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
Środa – wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego, kapłana
Czwartek – wspomnienie św. Cyryla Jerozolimskiego, Bpa i Dra Kościoła
Piątek –Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego
Sobota – Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła

2. Odpust parafialny
W najbliższą sobotę nasza parafia będzie przeżywać odpust parafialny ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą odprawione o godzinach: 8.00; 9.30; 11.00 12.30 i 18.00. o godz. 12.30 – przewodniczy ks. prał. Grzegorz Szewczyk, Prepozyt Kapituły św. Floriana i Dziekan Dekanatu Kraków Śródmieście. Zaproszeni są Księża mieszkający na ul. Kanoniczej. Uroczysta suma odpustowa o godz. 18.00 – przewodniczy ks. prof. dr hab. Prał. Robert Tyrała, Prorektor UPJPII. W czasie sumy gra Orkiestra św. Maurycego, która wykona Mszę św. koronacyjną W. A. Mozarta.
Możliwość spowiedzi odpustowej codziennie przed Mszą św. wieczorną.
W Uroczystość św. Piotra i Pawła można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencji Ojca św. W Uroczystość Piotra i Pawła składka przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3. Nabożeństwo czerwcowe
Nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30 do czwartku będą połączone z procesją Oktawy Bożego Ciała. W czwartek poświęcenie wianków po Mszy wieczornej. Zapraszamy naszych parafian i gości.

4. Wakacje dzieci i młodzieży
Dzieci ze szkól podstawowych i młodzież licealna rozpoczęli w ub. tygodniu wakacje. Życzymy dobrego odpoczynku wakacyjnego. Studentom życzymy pomyślnej sesji i szczęścia na egzaminach. Szczęść Boże.

5. Ewangelizacja domowa
W nadchodzących dniach członkowie wspólnoty neokatechumenalnej działającej na terenie naszej parafii przy klasztorze OO. Franciszkanów będą odwiedzać domy naszych parafian, chodząc po dwóch od drzwi do drzwi i głosząc zbawcze orędzie o Jezusie Chrystusie oraz dzieląc się doświadczeniem wiary. Wszystkie osoby odwiedzające nasze domy mają przy sobie dokument z pieczęcią parafii i podpisem proboszcza. Zachęcamy naszych parafian do otwarcia drzwi swoich domów i spotkania z braćmi głoszącymi Ewangelię