AktualneOgłoszenia

Ogłoszenia parafialne: 8 niedziela zwykła Uroczystość Najświętszej Trójcy 26 maja 2024 roku

 1. Kalendarz liturgiczny
  Niedziela Trójcy Świętej – dziś w liturgii czcimy tajemnicę Boga w Trójcy Jedynego: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Dziś  kończy się w naszej Archidiecezji okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej.
  Niedziela – wspomnienie św. Filipa Nereusza
  Poniedziałek – wspomnienie św. Pawła VI, Papieża
  Wtorek – wspomnienie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski
  Środa – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
  Czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
  Piątek – święto Nawiedzenia NMP
  Sobota – wspomnienie św. Justyna, męczennika
 2. Boże Ciało
  W najbliższy czwartek wypada Uroczystość Bożego Ciała. Główna procesja ku czci Bożego Ciała z Wawelu na Rynek Krakowski rozpocznie się o godz. 9.00 rano. Podczas procesji z Wawelu drugi ołtarz będzie przed naszym kościołem. Ksiądz Arcybiskup zaprasza nas wszystkich do licznego udziału w głównej procesji z Wawelu na Rynek Krakowski.
  W naszej parafii procesja Bożego Ciała do czterech ołtarzy będzie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Msza św. W Boże Ciało w porządku niedzielnym. Serdecznie zapraszamy.
 3. Oktawa Bożego Ciała i nabożeństwa czerwcowe
  Nabożeństwa czerwcowe odbywają się w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. W Oktawie Bożego Ciała będziemy łączyć nabożeństwo z procesją Eucharystyczną. Serdecznie zapraszamy.
 4. I komunia Święta
  Dziś I komunię świętą przyjmują dzieci ze Szk. Podst. Nr 16 z ul. Dietla. Biały tydzień będzie od poniedziałku do środy na Mszy św. o godz. 18.00

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej Niedzieli Trójcy Przenajświętszej. Radości i pokoju w sercu z rodziną i w rodzinie. Szczęść Boże!