AktualneOgłoszenia

Ogłoszenia parafialne: VI Niedziela Wielkanocna 5 maja 2024 r.

 1. Kalendarz liturgiczny
  Niedziela – VI Niedziela  Wielkanocna. Za tydzień w niedzielę tradycyjna procesja ku czci św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę początek o godz. 9.00. Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  Poniedziałek – Święto, św. Filipa i Jakuba, Apostołów
  Środa – Uroczystość św. Stanisława Bpa i M, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. W Katedrze na Wawelu święcenia diakonatu. Imieniny ks. Kard. Stanisława Dziwisza.
  Czwartek –  św. Grzegorza z Nazjanzu, bpa
  Piątek – wspomnienie św. Jana z Avili, kapłana i Doktora Kościoła
  Sobota –  św. Ignacego z Laconii, zakonnika
 2. Dni Krzyżowe – w poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące, dawniej nazywane „dniami krzyżowymi”. Będziemy modlić się o oddalenie klęsk żywiołowych szczególnie suszy oraz o dobre urodzaje.
 3. Nabożeństwa majowe i udział wiernych w modlitwie
  Nabożeństwa majowe ku czci NMP są odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy
 4. I Komunia święta
  Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 dzieci ze Społecznej Szkoły Podstawowej z ul. Krowoderskiej przyjmują Pierwszą Komunię św. i będą przeżywać Biały Tydzień, który trwa do środy. Za dwa tygodnie Komunia święta dzieci ze Szkoły Sióstr Urszulanek o godz. 11.00 a za trzy tygodnie ze Szkoły Podstawowej z ul. Dietla o godz. 11.00.
 5. Zbiórka Caritas
  Parafialne Koło Caritas zbiera dziś ofiary na ubogich naszej parafii. Bóg zapłać za hojność!

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego przeżycia niedzieli jako Dnia Pańskiego w rodzinie i z rodziną. Szczęść Boże!