AktualneOgłoszenia

Ogłoszenia parafialne: V Niedziela Wielkanocna 28 kwietnia 2024 r.

 1. Kalendarz liturgiczny
  V Niedziela Wielkanocna – dziś przypada wspomnienie św.  Ludwika Marii Grignon de Montfort oraz bł. Hanny Chrzanowskiej; w poniedziałek rozpoczyna św. Nowenna przed Uroczystością św. Stanisława Bpa i M. W Katedrze na Wawelu codziennie Msza św. o godz. 17.30.
  Poniedziałek – Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Dra Kościoła, Patronki Europy
  Wtorek –  św. Piusa V, Papieża
  Środa – 1 maja, wspomnienie św. Józefa Robotnika
  Czwartek – wspomnienie św. Atanazego bpa i Dra Kościoła, Dzień Flagi Narodowej
  Piątek – 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki Polski. Msze św. jak w niedzielę o 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych
  Sobota – Święto św. Floriana, Patrona Miasta Krakowa
  Niedziela – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana
 2. Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota maja
  W tym tygodniu Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota maja. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. Chorych odwiedzimy w sobotę od godz. 11.00
 3. Nabożeństwa majowe
  Nabożeństwa majowe ku czci NMP rozpoczynają się we wtorek 30 kwietnia i odbywają się codziennie o godz. 17.30, przed Mszą św. wieczorną. W czasie nabożeństw majowych będziemy modlić się szczególnie za Ojca Świętego, za naszą Ojczyznę, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie za rodziny, o powołania kapłańskie i zakonne.
 4. Pierwsza Komunia Święta
  I Komunia święta dzieci ze Szkoły Społecznej z ul. Krowoderskiej będzie 12 maja 2024 na Mszy św. o godz. 12.30. Dzieci ze Szkoły Podstawowej Sióstr Urszulanek będą miały I Komunię św. 19 maja o godz. 11.00. Dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 16 z ul. Dietla również 26 maja o godz. 11.00.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej Piątej Niedzieli Wielkanocnej oraz radosnych spotkań w gronie rodzinnym. Szczęść Boże!