AktualneOgłoszenia

Ogłoszenia parafialne: II Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego 7 kwietnia 2024 r.

 1. Kalendarz liturgiczny
  Niedziela Miłosierdzia – dziś w całym Kościele obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. Można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, Komunia święta oraz modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia lub uczczenie obrazu Jezusa Miłosiernego. O 17.30 Nieszpory. Serdecznie zapraszamy.
  Dziś rozpoczyna się 80 Tydzień Miłosierdzia. Składka przeznaczona jest na dzieła charytatywne.
 2. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia
  W poniedziałek 8 kwietnia będziemy przeżywać Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesioną z 25 marca z uwagi na Wielki Tydzień. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest przeżywana jako Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do adopcji dziecka poczętego.
 3. Podziękowania za ofiary złożone w czasie Świąt Wielkanocnych
  Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w czasie Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych. Na Boży Grób w Jerozolimie zebraliśmy 1700 zł (składka z Niedzieli Zmartwychwstania i ofiary do puszki przy krzyżu), na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie 1500 zł. Dziękujemy również za ofiary na utrzymanie naszego Kościoła złożone na tacę oraz na kwiaty do Bożego Grobu.
 4. Zbiórka Caritas parafialnej
  Panie z Parafialnego Koła Caritas zbierają dziś ofiary na potrzeby ubogich naszej parafii. Bóg zapłać.

 Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy radosnego przeżywania czasu paschalnego oraz dzisiejszego Święta Bożego Miłosierdzia