AktualneOgłoszenia

Ogłoszenia IV Niedziela Wielkiego Postu 10 marca 2024 r. – Niedziela Laetare

 1. Kalendarz liturgiczny
  Niedziela Laetare
  (z łac. radujmy się) – zachęca nas do radości, bo już niedługo wejdziemy w czas przeżywania Męki i Zmartwychwstania Pańskiego.
  Poniedziałek – św. Konstantyna, cesarza
  Wtorek – św. Bernarda z Aosty, zakonnika
  Środa – św. Krystyny, królowej
  Czwartek – św. Matyldy Westfalskiej, królowej
  Piątek – św. Klemensa Hofbauera, zakonnika
  Sobota – św. Izabeli Francuskiej, królowej
 2. Droga Krzyżowa jest odprawiana w naszym kościele w piątki o godz. 17.30, a Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.00. Za udział w nabożeństwach wielkopostnych można zyskać odpust zupełny i ofiarować za jedną osobę zmarłą. Serdecznie zapraszamy naszych Parafian i Gości.
 3. Baranki wielkanocne
  Po Mszy św. przy wyjściu z kościoła można nabyć tradycyjne Baranki Wielkanocne,. Dochód jest przeznaczony na pomoc potrzebującym w całej Polsce i za granicą poprzez akcje, jakie prowadzi Caritas Polska. Bóg zapłać.
 4. Prasa katolicka
  Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: Gość niedzielny, Niedziela, Misyjne Drogi, Echo z Afryki. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej
 5. Zmarli z naszej parafii
  Śp. Zbylut Józef Twardowski – lat 90, pogrzeb odbył się 26.01.24 na Cm Rakowickim; śp. Lesław Stanisław Matuszkiewicz, lat 88, pogrzeb odbył się na Cm. Rakowickim 4.03.2024; śp. Przemysław Władysław Berrg – lat 61, pogrzeb odbył się na Cm. Batowickim 8.03.2024. Wieczne odpoczywanie racz im dać panie!

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy skupienia i ducha modlitwy na czas Wielkiego Postu.  Szczęść Boże.