AktualneOgłoszenia

Ogłoszenia parafialne 4. Niedziela zwykła 28 stycznia 2024

 1. Kalendarz liturgiczny:
  Niedziela – 4 niedziela zwykła w roku liturgicznym, dziś o 17.30 na nieszporach rozpoczynamy nabożeństwo 40-godzinne. Celem tego nabożeństwa jest wynagradzanie za zniewagi Najświętszego Sakramentu, Krzyża Świętego i obrazów Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy. Dzisiaj przypada 7 rocznica ingresu abpa Marka Jędraszewskiego do katedry wawelskiej.
  Środa – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana
  Piątek – Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane też Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie gromnic na Mszy świętej rano 7.00 i wieczorem o 18.00. W Święto Ofiarowania Pańskiego będziemy obchodzić XXVII Dzień Życia Konsekrowanego, mszy św. o godz. 18 będzie przewodniczyć Metropolita Krakowski – abp Marek Jędraszewski. Będziemy modlić się o liczne i dobre powołania do zgromadzeń żeńskich. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.
  Sobota  – św. Błażeja bpa i męczennika oraz św. Oskara bpa
 2. I Piątek miesiąca i I Sobota miesiąca
  W piątek nabożeństwo I Piątku miesiąca na Mszy św. rano o 7.00 i wieczorem o 18.00. Chorych odwiedzimy po południu.
  I sobota miesiąca – na Mszy św. porannej oddamy cześć Niepokalanemu Sercu Mary. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. z racji I Piątku i I Soboty
 3. Kolęda
  29.01 – poniedziałek od godz. 16.00 ul. Zwierzyniecka. W poniedziałek kończymy kolędę. Bardzo dziękujemy za przyjęcie księdza i otwarcie swoich mieszkań, za rozmowy i złożone ofiary. Msza św. w intencji Rodzin, które przyjęły księdza po kolędzie będzie za tydzień 4 lutego o godz. 12.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli! Dzieciom i młodzieży dobrego wypoczynku zimowego. Szczęść Boże!