AktualneOgłoszenia

Ogłoszenia parafialne: Uroczystość Narodzenia Pańskiego 25 grudnia 2023 roku

 1. UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA
  Dziś przeżywamy Uroczystość Narodzenia Pańskiego, która przypomina nam, że Jezus Chrystus Boży Syn narodził się w Betlejem z Maryi Dziewicy i podzielił nasz los. Jako chrześcijanie gromadzimy się wokół żłóbka, aby adorować tajemnicę Wcielenia Pańskiego.
 2. Wtorek 26.12.2023 –  Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Składka jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
 3. Środa 12.2023 – święto św. Jana Ewangelisty. Na Mszach świętych rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00 poświęcenie wina.
 4. Kolęda 2023/2024
  W tym roku rozpoczynamy kolędę w czwartek 28.12.2023 – od godz. 16.00 – ul. Grodzka, Dominikańska i Kanonicza; Piątek 29.12.2023 od godz. 16.00 – ul. Podzamcze i Bernardyńska.
 5. Podziękowanie
  Serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przygotowali nasz kościół i liturgię na Święta Bożego Narodzenia: Panu Organiście Krzysztofowi, Panu Kościelnemu Adamowi, Panu Michałowi i Panu Oskarowi oraz Paniom Agacie i Krystynie, którzy sprzątali kościół i dekorowali ołtarze oraz choinki i przygotowali szopkę. Paniom z Sekcji Charytatywnej, które przygotowały paczki świąteczne dla ubogich naszej Parafii. Dziękuję ofiarodawcom za dar szopki krakowskiej do naszego kościoła.

Naszym parafianom i gościom uczęszczającym na Msze święte do naszego kościoła składamy życzenia błogosławionych, pełnych pokoju, radości i miłości Świąt Narodzenia Pańskiego. Niech Boże Dziecię obdarza nas potrzebnymi łaskami: życzliwością, miłością i pokojem.

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia! Mery Christmas, Frohe Weihnachten, Jouayesse Noel, Feliz Navidad, Buon Natale, Wsiewo Charoszewo z Rożdieniem Isusa Christusa!