AktualneOgłoszenia

Ogłoszenia parafialne: 3. Niedziela Adwentu 17 grudnia 2023 roku

 1. Adwent
  Dzisiejsza niedziela adwentowa nazywa się Gaudete (łac. Radujcie się), ponieważ zachęca nas do radości, gdyż czas Bożego Narodzenia jest już blisko. Przypominamy o spowiedzi przed Świętami Bożego Narodzenia.
  Dziś o godz. 17.30 w ramach nabożeństwa będziemy śpiewać pieśni adwentowe. Serdecznie zapraszamy. Roraty w naszym kościele – od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w sobotę o godz. 7.00 rano.
 2. Wigilia Bożego Narodzenia
  W przyszłą niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia. W naszym kościele nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do przeżycia wieczerzy wigilijnej w atmosferze wiary z modlitwą, odczytaniem tekstu Ewangelii św. Łukasza o Narodzeniu Syna Bożego i śpiewem kolęd. Wszystkich parafian i gości zapraszamy na Pasterkę do naszego kościoła o północy. Taca z  Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia.
 3. Świece Caritas i opłatki
  Po  Mszy św.  można jeszcze nabyć świece Caritas i opłatki. Dochód ze złożonych ofiar jest przeznaczony na przygotowanie paczek świątecznych dla niezamożnych parafian oraz na Caritas Polska. Dziękujemy Paniom z Caritas parafialnej za przygotowanie paczek.
 4. Stroiki Bożonarodzeniowe
  Harcerz Rzeczpospolitej rozprowadzają stroiki Bożonarodzeniowe pod naszym kościołem. Wesprzyjmy młodych w ich działalności harcerskiej.
 5. Odwiedziny chorych
  W piątek 22.12.2023 od 13.00 odwiedzimy chorych, których zwykle odwiedzamy na Pierwszy Piątek miesiąca. Prosimy rodziny o zgłoszenie chorych i starszych, którzy nie są na liście I-szo piątkowej.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej 3 Niedzieli Adwentu.