AktualneOgłoszenia

Ogłoszenia parafialne: 1. Niedziela Adwentu 3 grudnia 2023 roku

 1. Adwent
  Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu. Kościół wspominając pierwsze przyjście Chrystusa kieruje nasze myśli i serca ku oczekiwaniu Jego przyjścia na końcu czasów. Jest to jednocześnie czas przygotowania na Święta Bożego Narodzenia Zachęcamy do pobożnego przeżycia Adwentu.
 2. Kalendarz liturgiczny
  Poniedziałek – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników
  Wtorek – św. Krystyny, dziewicy i męczennicy
  Środa – św. Mikołaja bpa, pamiętajmy o prezentach dla naszych bliskich
  Czwartek – św. Izydora, męczennika
  Piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Msze św. o 7.00 i 18.00
  Sobota – wspomnienie św. Leokadii, dziewicy i męczennicy
 3. Roraty
  Dzieci z lampionami i dorosłych zapraszamy na Roraty w dni powszednie o godz. 18.00. W sobotę roraty będą o godz. 7.00 rano. Będziemy również kontynuować adorację Najświętszego Sakramentu codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy. Na czas Adwentu zachęcamy do udekorowania naszych mieszkań wieńcem adwentowym czy świecą adwentową.
 4. Zbiórka Caritas
  Panie z parafialnego kola Caritas będą dziś po Mszach św. zbierać ofiary na paczki świąteczne dla ubogich naszej parafii. Bóg zapłać.
 5. Prasa katolicka
  Zachęcamy do zabrania do domu prasy katolickiej Gościa Niedzielnego i Niedzieli oraz czasopism społecznych. W tym tygodniu jest nowy numer WPISU.
 6. Wybory do rad dzielnicowych
  Urząd Miasta Krakowa informuje, że w niedziele 10.12.2023 odbędą się w Krakowie wybory do Rad dzielnicowych. Lokale wyborcze będą otwarte od 7.00 do 21.00.  Zachęcamy do licznego udziału.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli adwentowej spędzonej w gronie rodzinnym oraz błogosławionego tygodnia.