AktualneOgłoszenia

Ogłoszenia parafialne Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 34. niedziela zwykła – 26.11.2023 r.

 1. Kalendarz liturgiczny
  Niedziela – dziś obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy Rok Liturgiczny. Po Mszy św. o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Jezusowego i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny.
  Dziś patronalne święto Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej.
  Poniedziałek – św. Waleriana, Męczennika rzymskiego
  Wtorek – wspomnienie św. Zdzisławy, księżniczki czeskiej
  Środa – wspomnienie św. Saturnina z Tuluzy, Bpa i Męczennika
  Czwartek – św. Andrzeja, Apostoła
  Piątek – wspomnienie św. Blanki, królowej
  Sobota – wspomnienie św. Balbiny, męczennicy rzymskiej
 2. Adwent i Roraty
  W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent, czyli czas, w którym wspominając pierwsze przyjścia Chrystusa kierujemy nasze myśli i serca ku oczekiwaniu Jego przyjścia na końcu czasów. Adwent to również czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Zachęcamy do pobożnego przeżycia tego okresu roku liturgicznego.
  Roraty w naszym kościele o godz. 18.00, w sobotę o godz. 7.00 ran
 3. Prasa katolicka
  Na stoliku przy wyjściu z kościoła można zabrać prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedziela, Echo z Afryki, Misyjne Drogi. Zachęcamy do czytania gazet katolickich.
 4. Zmarli z naszej parafii
  + Jan Chowaniak, lat 75, mieszkał na ul. Stradomskiej. Pogrzeb 30.11.2023 o godz. 11.00 na Cm. Batowickim, ul. Powstańców. Wieczne odpoczywanie, racz mu dać Panie.

Wszystkim Parafianom i Uczestnikom dzisiejszej liturgii życzymy dobrej niedzieli i radosnego przeżywania Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata. Szczęść Boże.