AktualneOgłoszenia

Ogłoszenia parafialne: 33. Niedziela zwykła 19 listopada 2023 roku

 1. Kalendarz liturgiczny:
  33 Niedziela zwykła – dzisiejsza niedziela jest przeżywana w całym kościele jako VII Światowy Dzień Ubogiego i jednocześnie Dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiara na tacę jest przeznaczona na rzecz ubogich. O godz. 17.30 Nieszpory Eucharystyczne. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  Poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana
  Wtorek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
  Środa  – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
  Czwartek  – wspomnienie św. Klemensa I, papieża i męczennika
  Piątek – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy
  Sobota – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy
 2. Ostatnia niedziela roku liturgicznego
  W przyszłą niedzielę, ostatnią roku liturgicznego, na zakończenie Mszy św. o godz. 11.00. przed Najświętszym Sakramentem odmówimy akt zawierzenia świata Sercu Jezusowemu. Uczestniczenie w tym nabożeństwie i odnowienie zawierzenia Sercu Pana Jezusa jest połączone z możliwością zyskania odpustu zupełnego.
 3. Nabożeństwa za zmarłych
  Codziennie o 17.30 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, połączone z modlitwą za zmarłych.
 4. Remont kaplicy Najświętszego Sakramentu i górnej zakrystii
  Od trzech tygodni w naszym kościele trwa remont kaplicy Najświętszego Sakramentu i górnej zakrystii. W związku z tym Msze św. w tygodniu odbywają się przy głównym ołtarzu. Remont potrwa do 20 grudnia. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za pomoc.
 5. Zmarli z naszej parafii
  + Zuzanna Posuniak, lat 95, mieszkała na ul. św. Agnieszki. Pogrzeb w środę 22.11.2023 o godz. 13.40 na Cmentarzu Batowickim, ul. Reduty
  Na ten czas modlitwy za zmarłych i refleksji nad tajemnicą życia i śmierci naszym Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa!