AktualneOgłoszenia

Ogłoszenia parafialne: 30. Niedziela zwykła 29 października 2023 roku

 1. Kalendarz liturgiczny
  Niedziela – 30 niedziela zwykła w roku liturgicznym. Rocznica poświęcenia Kościoła własnego. Nasz kościół nosi tytuł św. Piotra i Pawła i został wybudowany na przełomie XVI i XVII wieku, parafia natomiast nosi nazwę Wszystkich Świętych i pochodzi z XIII wieku. Z racji poświęcenia kościoła własnego po Mszy św. o 12.30 zaśpiewamy dziękczynne Te Deum laudamus – Ciebie Boga wysławiamy.
  Środa – Uroczystość Wszystkich Świętych
  Czwartek – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny
  Piątek – wspomnienie św. Marcina de Porres zakonnika
  Sobota – wspomnienie św. Karola Boromeusza
 2. Nabożeństwa różańcowe
  Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30.
 3. Uroczystość Wszystkich  Świętych i Dzień Zaduszny
  W przyszły poniedziałek 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w niedzielę. Po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 procesja z modlitwami za zmarłych. Z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych, Dnia Zadusznego oraz Oktawy od 1 do 8. listopada można zyskać odpust zupełny za zmarłych pod zwykłymi warunkami: spowiedź, Komunia święta, modlitwa w intencji Ojca Świętego oraz nawiedzenie cmentarza.
 4. Wypominki za zmarłych
  Miesiąc listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Przyjmujemy wypominki jednorazowe i roczne oraz intencje Mszy św. za zmarłych w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 5. Remont kaplicy Najświętszego Sakramentu i górnej zakrystii
  W minionym tygodniu rozpoczęliśmy prace remontowe w kaplicy Najśw. Sakramentu oraz w górnej zakrystii. Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel.
 6. Zmarli z naszej parafii
  Śp. Mirosław Obłoński, lat 85, mieszkał na ul. Zwierzynieckiej, pogrzeb na Cmentarzu Podgórskim 3.11.2023, godz. 12.00

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli z rodziną i w rodzinie oraz dobrego przeżywania uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego!