AktualneOgłoszenia

Ogłoszenia parafialne: 21. Niedziela zwykła 27 sierpnia 2023 roku

 1. Kalendarz liturgiczny:
  21 Niedziela zwykła – parafialny dzień dziękczynienia za Świat Stworzony i za Płody Ziemi (DOŻYNKI); wspomnienie św. Moniki
  Poniedziałek – wspomnienie św. Augustyna, bpa i dra Kościoła
  Wtorek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
  Środa – wspomnienie św. Sabiny, dziewicy
  Czwartek – wspomnienie św. Feliksa z Nikozji
  Piątek – wspomnienie św. Bronisławy dziewicy
  Sobota  – wspomnienie św. Juliana Szpitalnika
 2. Pożegnanie ks. Maksymiliana Grabowskiego
  Ks. Maksymilian Grabowski, kończy dziś posługę wikariusza w naszej parafii. Dziękujemy ks. Maksymilianowi za dwuletnią pracę duszpasterską, za Msze św. odprawione w naszej parafii, za Słowo Boże, które do nas głosił, za katechezę w Szkole Podstawowej nr 16 na ul. Dietla oraz za posługę wobec chorych. Ks. Maksymilian we wrześniu rozpocznie przygotowanie w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, aby w przyszłym roku podjąć posługę w Tanzanii.
  W poniedziałek powitamy w naszej nowego wikariusza, ks. Piotra Pilcha, który będzie pełnił posługę wikariusza w naszej parafii i katechety w Szkole Podst. Nr. 16. W tym tygodniu ks. Abp Marek Jędraszewski skierował do naszej parafii ks. dra Wojciecha Barana, który będzie dyrektorem Archiwum Katedralnego na Wawelu. Ks. Wojciech będzie pomagał w duszpasterstwie parafialnym.
 3. I piątek i I sobota miesiąca
  W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca września. Chorych odwiedzimy w piątek od godziny 14.00
 4. Sierpień miesiącem trzeźwości
  Kończy się miesiąc sierpień, kiedy wspominamy Powstanie Warszawskie oraz powstanie Solidarności. Jednocześnie jesteśmy wzywani do zachowania trzeźwości. Zachęcamy do zachowania trzeźwości od alkoholu, narkotyków i innych używek również w następnych miesiącach

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego odpoczynku niedzielnego i szczęśliwego powrotu z wakacji!