AktualneOgłoszenia

Ogłoszenia parafialne: 17. Niedziela zwykła 30 lipca 2023 roku

 1. Kalendarz liturgiczny
  Poniedziałek
  – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
  Wtorek – wspomnienia św. Alfonsa Marii Liguorieg, biskupa i doktora Kościoła
  (79. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego)
  Środa – MB Anielskiej, możliwość uzyskania odpustu Porcjunkuli (EI 33.5) [wierny który tego dnia nawiedzi kościół i tam pobożnie odmówi „Ojcze nasz” oraz „Wierzę” może uzyskać odpust zupełny]
  Piątek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera [pierwszy piątek miesiąca]
  Sobota – pierwsza sobota miesiąca
 2. Krakowska Pielgrzymka Piesza do Częstochowy
  W niedzielę, 6.08.2023 r., po Mszy św. o godz. 7.00, wyrusza z Wawelu piesza pielgrzymka do Częstochowy. Można się na nią zapisać w bazie pielgrzymki przy Kolegiacie św. Anny w dniach 1-5 sierpnia w godzinach od 10-13 oraz 15-19 lub cały czas online na stronie internetowej pielgrzymki. Zapraszam naszych parafian o godz. 8.30 przed kościół parafialny, aby pozdrowić pielgrzymów udających się na Jasną Górę.
 3. Światowe Dni Młodzieży
  W tym tygodniu młodzież z całej Polski i z Archidiecezji Krakowskiej uczestniczy w Światowych Dniach Młodzieży, które odbywają się w Lizbonie w Portugalii. Tematem tegorocznych ŚDM są słowa z Ewangelii wg. Św. Mateusza: Maryja wybrała się i poszła z poszła z pośpiechem. Centralne wydarzenia będą miały miejsce w Lizbonie od 1-6.08.2023. Wieczorem 5-6.08.2023 będzie czuwanie w Parku Tejo i Msza św. na zakończenie ŚDM oraz uroczyste rozesłanie.
  ŚDM to spotkanie katolickiej młodzieży z całego świata, którego celem jest dzielenie się doświadczeniem wiary i głoszenie dobrej nowiny o Chrystusie wszelkiemu stworzeniu. ŚDM zainicjował Ojciec św. Jan Paweł II w 1986 roku. 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli w gronie rodzinnym oraz dobrego odpoczynku wakacyjnego. Szczęść Boże!