AktualneOgłoszenia

Ogłoszenia parafialne: 13. Niedziela zwykła 2 lipca 2023 roku

 1. Kalendarz liturgiczny
  13 Niedziela zwykła – pierwsza niedziela lipca, Nieszpory Eucharyst. o godz. 17.30
  Poniedziałek – święto św. Tomasza Apostoła
  Wtorek  Rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie, święto
  Środa – wspomnienie św. Marii Goretti, dziewicy i męczennicy
  Czwartek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
  Sobota – wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana
 2. Nabożeństwa ku czci Najdroższej Krwi Chrystusa
  Lipiec jest tradycyjnie miesiącem czci Najdroższej Krwi Chrystusa Pana. W naszym kościele będziemy codziennie odprawiać nabożeństwo ku czci Najdroższej Krwi Chrystusa o godzinie 17.30.
 3. Zmiany w naszej parafii
  W minionym tygodniu ks. abp Marek Jędraszewski wyraził zgodę na wyjazd ks. Maksymiliana Grabowskiego na misje do Afryki. Ks. Maksymilian będzie posługiwał w naszej parafii do końca sierpnia. Uroczyste pożegnanie będzie w niedzielę 27.08.2023 na Mszy św. o godz. 12.30. We wrześnie ks. Maksymilian uda się do Warszawy na prawie roczne przygotowanie w Centrum Misyjnym a następnie wyjedzie do Tanzanii gdzie będzie pracował z misjonarzami z naszej Archidiecezji.
 4. Nominacja nowego wikariusza
  Ks. Abp Marek Jędraszewski mianował nowym wikariuszem w naszej parafii ks. Piotra Pilcha, który do tej pory pracował w parafii w Krakowie-Skotnikach. Ks. Piotr rozpocznie posługę w naszej parafii 28.08.2023
 5. Kwesta Trynitarska
  Wolontariusze z wiązani z Zakonem Trynitarzy prowadzą dziś kwestę w naszym kościele na rzecz domu pomocy społecznej przy ul. Łanowej 1 w Krakowie, którego mieszkańcami są osoby starsze, przewlekle chore, w większości poruszające się na wózkach. Zachęcamy do wsparcia tego dzieła miłosierdzia. Caritas parafialna będzie zbierać ofiary na potrzeby naszych ubogich za tydzień

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego odpoczynku wakacyjnego.