AktualneOgłoszenia

Ogłoszenia parafialne: 9 niedziela zwykła Uroczystość Najświętszej Trójcy 4 czerwca 2023 roku

 1. Kalendarz liturgiczny
  Niedziela Trójcy Świętej – dziś w liturgii czcimy tajemnicę Boga w Trójcy Jedynego: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Dziś  kończy się w naszej Archidiecezji okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej.
  Niedziela – bł. Michała Giedroycia, zakonnika
  Poniedziałek – bł. Małgorzaty Łucji Szewczyk, założycielki Serafitek
  Wtorek – wspomnienie św. Norberta, biskupa
  Środa – wspomnienie bł. męcz. Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, franciszkanów z Peru
  Czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
  Piątek – wspomnienie św. Efrema, diakona i Dra Kościoła
 2. Boże Ciało
  W najbliższy czwartek wypada Uroczystość Bożego Ciała. Główna procesja ku czci Bożego Ciała z Wawelu na Rynek Krakowski rozpocznie się o godz. 9.00 rano. Podczas procesji z Wawelu drugi ołtarz będzie przed naszym kościołem. Ksiądz Arcybiskup zaprasza nas wszystkich do licznego udziału w głównej procesji z Wawelu na Rynek Krakowski.
  W naszej parafii procesja Bożego Ciała do czterech ołtarzy będzie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Msza św. W Boże Ciało w porządku niedzielnym. Serdecznie zapraszamy.
 3. Oktawa Bożego Ciała i nabożeństwa czerwcowe
  Nabożeństwa czerwcowe odbywają się w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. W Oktawie Bożego Ciała będziemy łączyć nabożeństwo z procesją Eucharystyczną. Serdecznie zapraszamy.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej Niedzieli Trójcy Przenajświętszej. Radości i pokoju w sercu z rodziną i w rodzinie. Szczęść Boże!