AktualneOgłoszenia

Ogłoszenia parafialne: IV Niedziela Wielkiego Postu 19 marzec 2023 r.

 1. Kalendarz liturgiczny
  Niedziela Laetare (z łac. radujmy się) – zachęca nas do radości, bo już niedługo wejdziemy w czas przeżywania Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. 25 rocznica święceń biskupich ks. kard. Stanisława Dziwisza
 2. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – w sobotę 25 marca będziemy przeżywać Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień ten jest przeżywany jako Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do adopcji dziecka poczętego.
 3. Droga Krzyżowa jest odprawiana w naszym kościele w piątki o godz. 17.30, a Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.00.
 4. Baranki wielkanocne
  Po Mszy św. przy wyjściu z kościoła można nabyć tradycyjne Baranki Wielkanocne,. Dochód jest przeznaczony na pomoc potrzebującym w całej Polsce i za granicą poprzez akcje, jakie prowadzi Caritas. Bóg zapłać.
 5. 100-lecie śmierci św. Józefa Bilczewskiego
  W poniedziałek 20.03.2023 na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy obchodzić 100-lecie śmierci św. abpa Józefa Bilczewskiego, Metropolity Lwowskiego. Św. Józef Bilczewski był wikariuszem w naszej parafii w latach 1890-1891. Dwa lata temu w prezbiterium została umieszczona tablica ku czci św. Józefa Bilczewskiego zaprojektowana przez naszych parafian Olgę i Piotra Turkiewiczów. Serdecznie zapraszam na Mszę św. w poniedziałek o 18.00.
 6. Kwesta na rzecz Hospicjum
  Wolontariusze Hospicjum św. Łazarza w Krakowie-Nowej Hucie zbierają dziś ofiary na rzecz naszego Hospicjum. Wesprzyjmy tę ideę pomocy chorym szczodrym groszem.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy skupienia i ducha modlitwy na czas Wielkiego Postu.  Szczęść Boże.