AktualneOgłoszenia

Ogłoszenia parafialne: 7. Niedziela zwykła 19 lutego 2023 r.

 1. Kalendarz liturgiczny:
  Niedziela –
  7 NIEDZIELA ZWYKŁA w roku liturgicznym; o godz. 17.30 nieszpory Eucharystyczne ze śpiewem suplikacji w ramach nabożeństwa 40-godzinnego; będziemy modlić się o zaprzestanie wojny na Ukrainie
  Poniedziałek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, Papieża
  Wtorek – wspomnienie św. Piotra Damianiego, Bpa
  Środa – wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony
  Czwartek – wspomnienie św. Polikarpa, Bpa i Męczennika
  Piątek – wspomnienie św. Macieja
  Sobota  – wspomnienie św. Wiktora, Papieża
 2. Środa Popielcowa – w środę rytem posypania głów popiołem rozpoczynamy Wielki Post. W środę obowiązuje post ścisły to znaczy nie spożywamy potraw mięsnych. Można przyjąć trzy posiłki – dwa lekkie i jeden pełny. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 00 i 18.00.            
 3. Wielki Post  to czas przygotowania do Świąt Wielkanocnych; czas pokuty i umartwienia; czas rozważania Męki Pańskiej. Przez najbliższych siedem tygodni będziemy gromadzić się w naszym kościele na nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.30 i na Gorzkich żalach w niedzielę również o godz. 17.00.
 4. Tydzień trzeźwości
  W tym tygodniu rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji od alkoholu, narkotyków i innych używek na cały Wielki Post.
 5. Ofiary na poszkodowanych w czasie trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii
  Dziękuję wszystkim, którzy w ostatnią niedzielę złożyli ofiary na poszkodowanych w czasie trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Zebraliśmy 1730 zł. Pieniądze te zostaną przesłane na Caritas Polska, która pomaga ofiarom trzęsienia ziemi.

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na czas ostatków i na pierwsze dni Wielkiego Postu!