AktualneOgłoszenia

Ogłoszenia parafialne: 2. Niedziela Adwentu 4 grudnia 2022 roku

 1. Druga Niedziela Adwentu – Adwent zachęca nas do prostowania ścieżek naszego życia, do spowiedzi adwentowej, aby dobrze przeżyć Święta Narodzenia Pańskiego. II Niedziela Adwentu jest przeżywana w naszej parafii pod znakiem nawiedzenia obrazu Matki Bożej Łaskawej. Nieszpory Eucharystyczne z 2 Niedzieli Adwentu o 17.30. 
 2. Kalendarz liturgiczny
  Niedziela
  – wspomnienie św. Barbary
  Wtorek – św. Mikołaja. Pamiętajmy o wzajemnym obdarowywaniu się miłością i dobrocią.
  Środa  – wspomnienie św. Ambrożego, bpa i dra Kościoła
  Czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
  Piątek
  – wspomnienie św. Juana Diego z Meksyku
  Sobota – wspomnienie NMP Loretańskiej 
 3. Nawiedzenie obrazu Matki Bożej łaskawej
  Od soboty do niedzieli będzie miało miejsce w naszej parafii nawiedzenie obrazu Matki Bożej Łaskawej, patronki Warszawy i Polski. Kopia obrazu Matki Bożej Łaskawej z Włoch trafiła do Polski 24 marca 1651 roku. Matka  Boża Łaskawa jako Patronka Warszawy i Strażniczka Polski odegrała bardzo ważną rolę w historii Polski, szczególnie w czasie nawały sowieckiej w 1920 roku, kiedy uratowała Polskę i Europę przed zalewem bolszewizmu. Dziś wobec zagrożenia Polski i Europy ze wschodu, chcemy ponownie oddać się pod opiekę Matki Bożej łaskawej.
  Obraz zostanie przywieziony z kościoła św. Barbary na Małym Rynku w sobotę o godz. 17.30 i powitany na Mszy św. o godz. 18.00. W niedzielę o godz. 12.30 będzie miała miejsce główna Msza św. nawiedzenia i zawierzenie naszego miasta Matce Bożej Łaskawej. Serdecznie zapraszamy.
 4. Świeca Caritas i opłatki
  W zakrystii po lewej stronie kościoła można nabyć świece Caritas i opłatki na stół wigilijny. Dochód ze złożonych ofiar jest przeznaczony na pomoc dla niezamożnych rodzin. W zakrystii są również do nabycia albumy ze zdjęciami kościołów Archidiecezji Krakowskiej.
 5. Zbiórka Caritas
  Panie z parafialnego koła Caritas będą po Mszy św. zbierać ofiary na potrzeby ubogich z naszej parafii, szczególnie na przygotowanie paczek wigilijnych.  Bóg zapłać!
 6. Harcerze Rzeczypospolitej sprzedają stroiki przed Bożonarodzeniowe przed kościołem.
 7. Bierzmowanie w parafii
  W piątek 9.12.2022 będzie miało miejsce bierzmowanie w naszej parafii młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 16 oraz młodych, którzy przygotowali się na Drodze Neoktechumenalnej przy klasztorze OO. Franciszkanów. Bardzo serdecznie zapraszam całą parafię do udziału w tym wydarzeniu, które dla młodzieży oznacza wejście na drogę dojrzałości wiary. Szafarzem sakramentu bierzmowania będzie ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej 2 Niedzieli Adwentu. Zachęcamy do udziału Roratach codziennie o godz. 18.00 w sobotę o godz. 7.00 rano. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo