AktualneOgłoszenia

Ogłoszenia parafialne: 1. Niedziela Adwentu 27 listopada 2022 roku

 1. Adwent
  Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu. Kościół wspominając pierwsze przyjście Chrystusa kieruje nasze myśli i serca ku oczekiwaniu Jego przyjścia na końcu czasów. Zachęcamy do pobożnego przeżycia Adwentu. 
 2. Kalendarz liturgiczny
  Poniedziałek – św. Zdzisławy
  Środa – Święto św. Andrzeja Apostoła
  Piątek – wspomnienie św. Rafała Chylińskiego, kapłana
  Sobota – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana
  Niedziela – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników 
 3. Roraty
  Dzieci z lampionami i dorosłych zapraszamy na Roraty w dni powszednie o godz. 18.00. W sobotę roraty będą o godz. 7.00 rano. Będziemy również kontynuować adorację Najświętszego Sakramentu codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy. Na czas Adwentu zachęcamy do udekorowania naszych mieszkań wieńcem adwentowym czy świecą adwentową.
 4. Pierwszy piątek i Pierwsza sobota miesiąca
  W tym tygodniu wypada I Piątek i I Sobota miesiąca grudnia. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. z racji I Piątku i I Soboty. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 14.00.
 5. Prasa katolicka
  Zachęcam do zabrania do domu prasy katolickiej Gościa Niedzielnego i Niedzieli, Echa z Afryki oraz czasopism społecznych WPISU, Non possumus. W tym tygodniu jest nowy numer WPISU.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli adwentowej spędzonej w gronie rodzinnym oraz błogosławionego tygodnia.