AktualneOgłoszenia

Ogłoszenia parafialne: 31. Niedziela zwykła 30 października 2022 roku

 1. Kalendarz liturgiczny:
  Niedziela – Dziś przypada rocznica poświęcenia własnego kościoła. Nasz kościół nosi tytuł św. Piotra i Pawła, a parafia jest pod nazwą Wszystkich Świętych. Z racji poświęcenia kościoła własnego po Mszy św. o 12.30 zaśpiewamy dziękczynne Te Deum laudamus – Ciebie Boga wysławiamy
  Wtorek – Uroczystość Wszystkich Świętych
  Środa – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny
  Piątek – Wspomnienie św. Karola Boromeusza
 2. Uroczystość Wszystkich  Świętych i Dzień Zaduszny
  We wtorek obchodzimy w Kościele Katolickim Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w niedzielę. Po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00 procesja z modlitwami za zmarłych. Z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych, Dnia zadusznego oraz Oktawy od 1 do 8. listopada można zyskać odpust zupełny za zmarłych pod zwykłymi warunkami: spowiedź, Komunia święta, modlitwa w intencji Ojca Świętego oraz nawiedzenie cmentarza.
  We wtorek obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Po Mszy św. wieczornej procesja z modlitwami za zmarłych.
  Miesiąc listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Przyjmujemy wypominki jednorazowe i roczne oraz intencje Mszy św. za zmarłych w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 3. I piątek i I sobota miesiąca
  W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. rani wieczorem. Spowiedź św. od godz. 17.30. W sobotę po Mszy św. porannej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Z racji I Piątku odwiedzimy chorych z Komunią Świętą.
 4. Zmarli z naszej parafii
  + Maria Węgrzyn – zmarł 26.10.2022, przeżyła 94 lata, mieszkał przy ul. Grodzkiej. Pogrzeb na Cm. Salwatorskim będzie 31.10.2022 o godz. 11.00. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie

Wszystkim Parafianom i wiernym życzymy dobrej niedzieli i owocnego przeżywania Uroczystości Wszystkich Świętych!