AktualneOgłoszenia

Ogłoszenia parafialne: 28. Niedziela zwykła 9 października 2022 roku

 1. Kalendarz liturgiczny:
  Niedziela – XXII dzień Papieski, młodzież zbiera ofiary na Dzieło  Nowego Tysiąclecia, któremu patronuje św. Jan Paweł II.
  Wtorek – wspomnienie św. Jana XXIII papieża
  Środa – wspomnienie bł. Jana Beyzyma
  Czwartek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego
  Piątek – św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy
  Sobota wspomnienie św. Teresy z Avila, dziewicy i Doktora Kościoła
  Niedziela św. Jadwigi Śląskiej, rocznica wyboru Ojca Świętego Jana Pawła II
 2. Nabożeństwa różańcowe i procesja Fatimska
  Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30. W czwartek 13.10.2022 zakończenie procesji fatimskich po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy.
 3. Przygotowanie do bierzmowania
  W naszej parafii odbywa się przygotowanie do bierzmowania dla uczniów klas VIII szkoły podstawowej i 1 klas szkoły średniej: 1) w szkole podstawowej nr 16 prowadzi ks. Maksymilian Grabowski 2) druga forma przygotowania w małych grupach i obejmuje formację po przyjęciu sakramentu bierzmowania. Grupy te są prowadzone przez małżeństwa we współpracy z ks. proboszczem. Wszystkich zainteresowanych prosimy o nawiązanie kontaktu z grupą działającą przy Bazylice OO Franciszkanów. Młodzież z naszej parafii, który uczy się w szkołach poza parafią może również przystąpić do sakramentu bierzmowania w naszym kościele.
  W tym roku bierzmowanie w naszej parafii będzie na przełomie listopada/grudnia.
 4. W zakrystii przyjmujemy wypominki za zmarłych. Imiona zmarłych można napisać na kartce i zostawić w zakrystii lub przynieść do kancelarii parafialnej.
 5. Zmarli z naszej parafii
  + Barbara Cecylia Stawinoga lat 89, mieszkała na ul. Koletek, zmarła 29.09.2022, pogrzeb będzie 14.10.2022 na Cm. Rakowickim o godz. 11.40. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli. Szczęść Boże!