AktualneOgłoszenia

Ogłoszenia parafialne: Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 10 kwietnia 2022r.


1. Niedziela Palmowa – dziś w całym kościele przeżywamy Niedzielę Palmową, nazywaną też Niedzielą Męki Pańskiej, ponieważ w czasie Liturgii Słowa czytamy opis Męki Pańskiej. Poświęcając dzisiaj przyniesione gałązki palmowe rozpoczynamy naszą drogę z Chrystusem ku Świętom Paschalnym.

2. Triduum Paschalne
Obrzędy Triduum Paschalnego – Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota – odbywają się w naszym kościele o godz. 18.00. W Wielki Czwartek liturgii przewodniczy ks. prof. dr hab. Jan Wal; w Wielki Piątek Liturgii Męki Pańskiej ks. prof. dr hab. Józef Makselon; w Wielką Sobotę ks. Maksymilian Grabowski.

3. Rekolekcje wielkopostne
Dziś rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które będą trwać do wtorku Wielkiego Tygodnia. Rekolekcje dla dzieci prowadzi ks. Dariusz Susek, dla młodzieży I LO ks. Jacek Bernacik. Nauki dla dorosłych w Niedzielę Palmową na wszystkich Mszach świętych, w poniedziałek i wtorek na Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00; dzieci z klas od I – III o godz. 9.00; klasy IV-VIII o godz. 10.20; młodzież licealna I LO o godz. 12.30.

4. Paczki wielkanocne
Paczki świąteczne, przygotowane przez Panie z Caritas parafialnej będą rozwożone w Wielki Czwartek przed południem. Bóg zapłać za ofiary i pomoc w przygotowaniu paczek!

5. Odwiedziny chorych
Chorych przed Świętami Wielkanocnymi odwiedzimy w Wielką Środę od godziny 14.00 do 16.00.