AktualneOgłoszenia

Ogłoszenia parafialne: 8. Niedziela zwykła 27 lutego 2022 r.

1. Kalendarz liturgiczny:
Niedziela – 8 NIEDZIELA ZWYKŁA w roku liturgicznym; o godz. 17.30 nieszpory Eucharystyczne ze śpiewem suplikacji w ramach nabożeństwa 40-godzinnego; będziemy modlić się o zaprzestanie wojny na Ukrainie
Poniedziałek – wspomnienie św. Makarego Egipskiego
Wtorek – wspomnienie św. Antoniego, Pustelnika
Środa – wspomnienie św. Heleny, Cesarzowej
Czwartek – wspomnienie św. Kunegundy, Królowej
Piątek – wspomnienie św. Kazimierza, Królewicza
Sobota – wspomnienie św. Róży z Limy

2. ŚRODA POPIELCOWA – w środę rytem posypania głów popiołem rozpoczynamy Wielki Post. W środę obowiązuje post ścisły to znaczy nie spożywamy potraw mięsnych. Można przyjąć trzy posiłki – dwa lekkie i jeden pełny. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00 i 18.00

3. WIELKI POST to czas przygotowania do Świąt Wielkanocnych; czas pokuty i umartwienia; czas rozważania Męki Pańskiej. Przez najbliższych siedem tygodni będziemy gromadzić się w naszym kościele na nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.00 i na Gorzkich żalach w niedzielę również o godz. 17.00.

4. Modlitwa w intencji Ukrainy
Biskupi polscy wzywają do modlitwy w intencji pokoju na Ukrainie. Po każdej mszy św. będziemy śpiewać Suplikacje Od powietrz głodu ognia i wojny. Zachęcamy wiernych do modlitwy i postu w intencji naszych braci na Ukrainie. W niedzielę składka będzie przeznaczona na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na czas ostatków i na pierwsze dni Wielkiego Postu!