AktualneOgłoszenia

Ogłoszenia parafialne: 1 Niedziela Adwentu – 29 listopada 2021 roku


1. Adwent
Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu. Kościół wspominając pierwsze przyjście Chrystusa kieruje nasze myśli i serca ku oczekiwaniu Jego przyjścia na końcu czasów. Zachęcamy do pobożnego przeżycia Adwentu.

2. Kalendarz liturgiczny
Wtorek – Święto św. Andrzeja Apostoła
Czwartek – wspomnienie św. Rafała Chylińskiego, kapłana
Piątek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana
Sobota – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników

3. Roraty
Dzieci z lampionami i dorosłych zapraszamy na Roraty w dni powszednie o godz. 18.00. W sobotę roraty będą o godz. 7.00 rano. Będziemy również kontynuować codzienną adorację Najświętszego Sakramentu codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy. Na czas Adwentu zachęcamy do udekorowania naszych mieszkań wieńcem adwentowym czy świecą adwentową.

4. Pierwszy piątek i Pierwsza sobota miesiąca
W tym tygodniu wypada I Piątek i I Sobota miesiąca grudnia. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. z racji I Piątku i I Soboty. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 14.00.

5. Akademickie Koło Przyjaciół Radia Maryja
Akademickie Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza wszystkich w tym tygodniu do duchowego pielgrzymowania do Torunia z okazji 30-lecia istnienia Radia Maryja.

6. Prasa katolicka
Zachęcam do zabrania do domu prasy katolickiej Gościa Niedzielnego i Niedzieli, Echa z Afryki oraz czasopism społecznych WPISU, Non possumus. W tym tygodniu jest nowy numer WPISU, w którym między innymi można przeczytać artykuł o rodzicach Jana Pawła II.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli adwentowej spędzonej w gronie rodzinnym oraz błogosławionego tygodnia.