AktualneOgłoszenia

Ogłoszenia parafialne: Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 34. niedziela zwykła – 21.11.2021r.


1. Kalendarz liturgiczny
Niedziela – dziś obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy Rok Liturgiczny. Po Mszy św. o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Jezusowego i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.
Dziś patronalne święto Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej; W liturgii wspomnienie Ofiarowania NMP; święto patronalne u Panien Prezentek na ul. św. Jana
Poniedziałek – św. Cecylii, patronki śpiewu kościelnego
Wtorek – wspomnienie św. Klemensa I, papieża i męczennika
Środa – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dunc-Lac kapłana i Towarzyszy, Męczenników wietnamskich
Czwartek – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy

2. Adwent i Roraty
W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent, czyli czas, w którym wspominając pierwsze przyjścia Chrystusa kierujemy nasze myśli i serca ku oczekiwaniu Jego przyjścia na końcu czasów. Adwent to również czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Zachęcamy do pobożnego przeżycia tego okresu roku liturgicznego.
Roraty w naszym kościele o godz. 18.00, w sobotę o godz. 7.00 rano.

3. Bierzmowanie w naszej Parafii
W piątek 26.11.2021 na mszy św. o godz. 18.00 będzie miało miejsce bierzmowanie w naszej parafii. Młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 16 z ul. Dietla oraz młodzież z grupy Neokatechumenalnej, która przygotowywała się od trzech lat przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. bpa Janusza Mastalskiego

4. Prasa katolicka
Na stoliku przy wyjściu z kościoła można zabrać prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedziela, Echo z Afryki, Misyjne Drogi, WPIS i Non possumus. Zachęcamy do czytania gazet katolickich.

Wszystkim Parafianom i Uczestnikom dzisiejszej liturgii życzymy dobrej niedzieli i radosnego przeżywania Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata. Szczęść Boże.