AktualneOgłoszenia

Ogłoszenia parafialne: 33. Niedziela zwykła – 14 listopada 2021 roku


1. Kalendarz liturgiczny:
33 Niedziela zwykła – dzisiejsza niedziela jest przeżywana w całym kościele jako V Światowy Dzień Ubogiego i jednocześnie Dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiara na tacę jest przeznaczona na rzecz ubogich. O godz. 17.30 Nieszpory Eucharystyczne. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Poniedziałek – wspomnienie św. Alberta Wielkiego
Wtorek – Rocznica poświęcenia Bazyliki św. Piotra i Pawła
Środa – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
Czwartek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
Piątek – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy
Sobota – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana

2. Ostatnia niedziela roku liturgicznego
W przyszłą niedzielę, ostatnią roku liturgicznego, na zakończenie Mszy św. o godz. 11.00. przed Najświętszym Sakramentem odmówimy akt zawierzenia świata Sercu Jezusowe-mu. Uczestniczenie w tym nabożeństwie i odnowienie zawierzenia Sercu Pana Jezusa jest połączone z możliwością zyskania odpustu zupełnego.

3. Zakończenie prac remontowych na dachu naszego kościoła
W tym tygodniu w piątek odbyła się komisja na zakończenie remontu dachu naszego kościoła. Całość prac kosztowała 5 100 000, z czego SKOZK dał parafii 44%, Miasto Kraków 10% i i parafia pozostałe 46%. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary. Dziękuję Firmie Dachman z Pcimia i jej Prezesowi P. Robertowi Dudkowi; dziękuję Radzie Parafialnej za pomoc w podejmowaniu decyzji. Prace trwały 3 lata, została wymieniona blacha i część konstrukcji dachowej, która była zniszczona. Nabożeństwo za zmarłych i modlitwa za naszych Pasterzy

4. Nabożeństwa za zmarłych
Codziennie o 17.30 zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu.

5. Podziękowanie za modlitwę
Bardzo serdecznie dziękuję za modlitwę w mojej intencji. W ostatnim czasie przeszedłem zabieg obustronnej nefrektomii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym na ul. Jakóbowskiego w Krakowie. Dziękuję lekarzom za fachową opiekę, szczególnie p. prof. Katarzy-nie Krzanowskiej, p. Dr Karolinie Woziwodzkiej oraz całemu personelowi.

Na ten czas wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli. Szczęść Boże!