AktualneOgłoszenia

Ogłoszenia parafialne: 31. Niedziela zwykła – 31 października 2021 roku


1. Kalendarz liturgiczny:
Niedziela – Dziś przypada rocznica poświęcenia własnego kościoła. Nasz kościół nosi tytuł św. Piotra i Pawła, a parafia jest pod nazwą Wszystkich Świętych. Z racji poświęcenia kościoła własnego po Mszy św. o 12.30 zaśpiewamy dziękczynne Te Deum laudamus – Ciebie Boga wysławiamy
Poniedziałek – Uroczystość Wszystkich Świętych
Wtorek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny
Czwartek – Wspomnienie św. Karola Boromeusza

2. Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny
Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w niedzielę. Po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00 procesja z modlitwami za zmarłych. Z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych, Dnia zadusznego oraz Oktawy od 1 do 8. listopada można zyskać odpust zupełny za zmarłych pod zwykłymi warunkami: spowiedź, Komunia święta, modlitwa w intencji Ojca Świętego oraz nawiedzenie cmentarza (w tym roku Papież Franciszek przedłużył ten odpust na cały miesiąc listopad).
We wtorek obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Po Mszy św. wieczornej procesja z modlitwami za zmarłych. Miesiąc listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Przyjmujemy wypominki jednorazowe i roczne oraz intencje Mszy św. za zmarłych w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

3. I piątek i I sobota miesiąca
W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. rani wieczorem. Spowiedź św. od godz. 17.30. W sobotę po Mszy św. porannej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Z racji I Piątku odwiedzimy chorych z Komunią Świętą.

4. Zmarli z naszej parafii
+ Jan Brunagiel – zmarł 20.10.2021, przeżył 73 lata, mieszkał przy ul. św. Sebastiana. Pogrzeb na Cm. Rakowickim odbył się 28.10.2021. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie

Wszystkim Parafianom i wiernym życzymy dobrej niedzieli i przeżywania Uroczystości Wszystkich Świętych !