AktualneOgłoszenia

Ogłoszenia parafialne: 22. Niedziela zwykła – 29 sierpnia 2021 roku


1. Kalendarz liturgiczny:
Niedziela – dzisiejsza niedziela jest przeżywana w Kościele jako dzień dziękczynienia za świat stworzony i plony ziemi. Nieszpory Eucharystyczne o godz. 17.30
Wtorek – Dzień Solidarności i Wolności
Środa – wspomnienie św. Bronisławy; 82 rocznica wybuchu II wojny światowej
Piątek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
Sobota – wspomnienie bł. Stelli Mardosewicz i 10 Towarzyszek, Męczennic z Nowogródka
Niedziela – wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty

2. I piątek i I sobota miesiąca
W tym tygodniu przeżywamy I piątek i pierwszą sobotę września. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 14.00. Zachęcamy do spowiedzi z racji I piątku miesiąca

3. Rozpoczęcie roku szkolnego
W środę 1. września rozpoczyna się kolejny rok nauki w szkole. Msza św. dla młodzieży I LO im Bartłomieja Nowodworskiego we wtorek. o godz. 8.00. O godz. 9.15 Sz. Podstawowa Sióstr Urszulanek. Dzieci ze Szkoły Podst. nr 16 z ul. Dietla nie będą miały Mszę św. o godz. 10.30 Obejmijmy naszymi modlitwami nauczycieli i katechetów oraz dzieci i młodzież na progu nowego roku szkolnego.

4. Spotkanie Akademickiego Koła Przyjaciół Radia Maryja
We wrześniu Akademickie Koło Przyjaciół Radia Maryja podejmuje na nowo spotkania środowe. Gościem najbliższego spotkania, którego termin zostanie podany za tydzień będzie prof. dr hab. Janusz Kawecki, członek Krajowej Rady Mediów. Już dziś serdecznie zapraszamy.

5. Nowy wikariusz naszej parafii
Ks. abp Marek Jędraszewski mianował ks. Maksymiliana Grabowskiego nowym wikariuszem w naszej parafii. Ks. Maksymilian jest bardzo młodym kapłanem, liczącym 4 lata kapłaństwa, pracował w Parafii św. Józefa w Podgórzu. Będzie katechetą w Szk. Podst. Nr 16 na ul. Dietla. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego odpoczynku niedzielnego. Szczęśliwej ostatniej niedzieli sierpnia, a dzieciom i młodzieży radosnego powrotu do szkoły.