AktualneOgłoszenia

Ogłoszenia parafialne: UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 30 maja 2021 roku


1. Kalendarz liturgiczny
Niedziela Trójcy Świętej – dziś w liturgii czcimy tajemnicę Boga w Trójcy Jedynego: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Dziś kończy się w naszej Archidiecezji okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej
Poniedziałek – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Wtorek – wspomnienie św. Justyna, Męczennika
Środa – wspomnienie św. Marcelina i Piotra
Czwartek – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA
Piątek – wspomnienie bł. Michała Giedroycia, zakonnika

2. Boże Ciało
Główna procesja ku czci Bożego Ciała z Wawelu na Rynek Krakowski będzie w najbliższy czwartek o godz. 9.00 rano. Podczas procesji z Wawelu drugi ołtarz będzie przed naszym kościołem. Ksiądz Arcybiskup zaprasza nas wszystkich do licznego udziału w głównej procesji z Wawelu na Rynek Krakowski.
W parafii procesja Bożego Ciała do czterech ołtarzy będzie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Msza św. W Boże Ciało w porządku niedzielnym. Serdecznie zapraszamy.

3. Oktawa Bożego Ciała i nabożeństwa czerwcowe
Nabożeństwa czerwcowe odbywają się w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. W Oktawie Bożego Ciała będziemy łączyć nabożeństwo z procesją Eucharystyczną. Serdecznie zapraszamy.

4. Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego
Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski zaprasza nas wszystkich na główne Uroczystości ku czci Najświętszego Serca Jezusowego z okazji 100 rocznicy Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu, które odbędą się 11.06.2021 w Bazylice OO Jezuitów na Kopernika w Krakowie.

5. I Piątek i I Sobota miesiąca
W tym tygodniu wypada I Piątek i I Sobota miesiąca czerwca. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. Z tej okazji. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 14.00

6. I Komunia św.
Za tydzień w niedzielę 6 czerwca dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 16 z ul. Dietla przyjmą I Komunię św. na Mszy św. O godz. 11.00.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej Niedzieli Trójcy Przenajświętszej. Radości i pokoju w sercu z rodziną i w rodzinie. Szczęść Boże!