AktualneOgłoszenia

Ogłoszenia parafialne: VI Niedziela Wielkanocna – 9 maja 2021r.


1. Kalendarz liturgiczny
Niedziela – VI Niedziela Wielkanocna – Uroczystości ku czci św. Stanisława na Skałce. Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
Środa – wspomnienie św. Pankracego, męczennika
Czwartek – wspomnienie NMP z Fatimy
Piątek – święto św. Macieja Apostoła
Sobota – wspomnienie bł. Matki Zofii Czeskiej, założycielki SS. Prezentek

2. Dni Krzyżowe – w poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące (dawniej nazywane „dniami krzyżowymi”). Będziemy modlić się o oddalenie klęsk żywiołowych szczególnie suszy oraz o urodzaje.

3. Nabożeństwa majowe i udział wiernych w modlitwie
Nabożeństwa majowe ku czci NMP są odprawiane w naszym kościele o godz. 17.30. Według ostatnich decyzji władz państwowych w naszym kościele może pomieścić się 150 osób. Serdecznie zapraszamy na Msze święte i nabożeństwa. Miejsca siedząc zostały oznaczone białą karteczką.

4. Prace przy kościele
W tym roku będziemy kończyć wymianę blachy na tzw. daszku kościoła od strony plant. Wartość materiału i prac przy ostatnim etapie wymiany blachy wynosi ok. 500 tys. zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za pomoc.

5. Wolontariusze Towarzystwa Pomocy Chorym Hospicjum będą zbierać ofiary na Hospicjum św. Łazarza w Nowej Hucie. Bóg zapłać za ofiary

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego przeżycia niedzieli jako Dnia Pańskiego w rodzinie i z rodziną. Szczęść Boże!