AktualneOgłoszenia

Ogłoszenia parafialne: Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 28.03.2021


1. Niedziela Palmowa – dziś w całym kościele przeżywamy Niedzielę Palmową, nazywaną też Niedzielą Męki Pańskiej, ponieważ w czasie Liturgii Słowa czytamy opis Męki Pańskiej. Poświęcając dzisiaj przyniesione gałązki palmowe rozpoczynamy naszą drogę z Chrystusem ku Świętom Paschalnym.

2. W zawiązku z trzecią falą koronawirusa Rząd i Episkopat Polski wydał następujące wskazówki, jak przeżywać Triduum Paschalne i Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Nowe obostrzenia obowiązują od 27.03 do 9.04.2021.
W obrzędach Triduum Paschalnego – Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota – może uczestniczyć 1 osoba na 20 metrów kwadratowych przy zachowaniu odległości 1,5 metra od osoby. W naszym kościele może uczestniczyć w nabożeństwach ok. 100 osób nie licząc obsługi kościelnej i księży celebrujących obrzędy. Nadal też obowiązuje dyspensa od Mszy św.

3. Rekolekcje wielkopostne
Zachęcamy do odsłuchania rekolekcji wielkopostnych w internecie na naszej stronie parafialne: www.apostolowie.pl

4. Paczki wielkanocne
Paczki świąteczne, przygotowane przez Panie z Caritas parafialnej będą roznoszone przez harcerzy w Wielki Czwartek między godz. 8.00 a 10.00. Bóg zapłać za ofiary i pomoc w przygotowaniu paczek!

5. Odwiedziny chorych
Chorych, którzy sobie życzą kapłana przed Świętami, odwiedzimy w Wielką Środę od godziny 14.00 do 16.00.