AktualneOgłoszenia

Ogłoszenia parafialne: V Niedziela Wielkiego Postu – 21 marca 2020r.


1. Kalendarz liturgiczny
V Niedziela Wielkiego Postu – Kościół od dzisiejszej niedzieli zasłania krzyże. Chcemy w tych ostatnich dniach Wielkiego Postu intensywniej towarzyszyć Jezusowi w Jego poniżeniu, męce i śmierci.
Wtorek – św. Turybiusza z Mongrovejo, bpa
Czwartek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia

2. Rekolekcje wielkopostne
Dziś rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. prof. Jan Wal, wybitny pastoralista z UPJPII. Nauki rekolekcyjne będą w niedzielę na Msza św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30; 18.00 a w tygodniu na Mszach św. o 7.00 i 18.00 wieczorem. Rekolekcje trwają od niedzieli do środy. Spowiedź rekolekcyjna przed Mszą św.

3. Niedziela Palmowa – W przyszłą niedzielę uroczysta procesja z poświęceniem palm na Mszy św. o godz. 11.00. Zgodnie z wcześniejszymi zaleceniami dotyczącymi stanu epidemii w naszym kościele może zmieścić się 150 osób. Serdecznie zapraszamy.

4. Nabożeństwa wielkopostne
Droga Krzyżowa jest odprawiana w naszym kościele w piątki o godz. 17.00, Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.00.

5. Baranki wielkanocne
Przy drzwiach kościoła można nabyć baranki wielkanocne Caritas. Dochód przeznaczony jest na pomoc, jakiej udziela Caritas Polska wszystkim potrzebującym. Bóg zapłać za złożone ofiary.

6. Zmarli z naszej parafii
+ Bronisław Zawicki, lat 92, zam. ul. Tarłowskiej, pogrzeb będzie 22.03.2021 w poniedziałek o godz. 13.00 na Cm. Salwatorskim; + Czesław Ptuś, z ul. Sarego, pogrzeb odbył w ub. tygodniu. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie

Wszystkim uczestnikom niedzielnej liturgii życzymy skupienia wielkopostnego i głębokiego przeżywania Wielkiego Postu