AktualneOgłoszenia

Ogłoszenia parafialne: III Niedziela Wielkiego Postu – 7 marca 2020r.


1. Kalendarz liturgiczny
Niedziela – 3 Niedzielę Wielkiego Postu, I niedziela marca wspomnienie św. Perpetuy i Felicyty, męczennic
Poniedziałek – wspomnienie św. Jana Bożego
Wtorek – wspomnienie św. Franciszki Rzymianki
Środa – wspomnienie św. Cypriana, bpa Kartaginy
Czwartek – wspomnienie św. Konstantyna bpa i męczennika
Piątek – wspomnienie św. Grzegorza Cudotwórcy
Sobota – wspomnienie św. Krystyny, dziewicy i męczennicy

2. Wielki Post
Zapraszamy na nabożeństw: Droga Krzyżowa jest odprawiana w naszym kościele w piątki o godz. 17.00 a Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.00. Zachęcamy również do podejmowania praktyk pokutnych w Wielkim Poście

3. Rekolekcje wielkopostne
W związku z pandemią koronawirusa rekolekcje wielkopostne będą odbywać się w naszej parafii w reżymie pandemicznym, to znaczy w kościele może być ok. 150 osób. Rekolekcje dla rytu trydenckiego będą w dniach 16-17-18.03 na Mszy św. o godz. 19.00. Rekolekcje parafialne od 5 niedzieli Wielkiego Postu do środy na Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00 wieczorem. Serdecznie zapraszamy.
Zachęcamy do korzystania z rekolekcji w Radiu Maryja czy też drogą internetową. Na stronie naszej parafii zostaną umieszczone nauki rekolekcyjne, z których będziemy modli skorzystać. Ze spowiedzi można korzystać w naszym kościele czy w innych kościołach na terenie parafii.

4. Zbiórka Caritas
Panie z sekcji parafialnej Caritas będą zbierać ofiary na ubogich, z których zostaną przygotowane paczki świąteczne. Bóg zapłać.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli w gronie rodzinnym i z przyjaciółmi. Szczęść Boże!