AktualneOgłoszenia

Ogłoszenia parafialne: 4. Niedziela zwykła – 31 styczna 2021 roku

1. Kalendarz liturgiczny:
Niedziela – 4 niedziela zwykła w roku liturgicznym, dziś o 17.30 na nieszporach rozpoczynamy nabożeństwo 40-godzinne. Celem tego nabożeństwa jest wynagradzanie za zniewagi Najświętszego Sakramentu, Krzyża Świętego i obrazów Matki Bożej. Będziemy również modlić się o ustanie pandemii koronawirusa. Serdecznie zapraszamy.
Wtorek Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane też Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie gromnic na Mszy świętej rano 7.00 i wieczorem o 18.00. W Święto Ofiarowania Pańskiego będziemy obchodzić XXV Dzień Życia Konsekrowanego. Będziemy modlić się o liczne i dobre powołania do zgromadzeń żeńskich. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.
Środa – św. Błażeja bpa i męczennika oraz św. Oskara bpa
Piątek – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy, poświęcenie chleba i wody
Sobota – wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, Męczenników

2. I Piątek miesiąca i I Sobota miesiąca
W piątek nabożeństwo I Piątku miesiąca na Mszy św. rano o 7.00 i wieczorem o 18.00. Chorych odwiedzimy po południu od godz. 14.00, Będziemy indywidualnie informować o wizycie.
I sobota miesiąca – na Mszy św. porannej oddamy cześć Niepokalanemu Sercu Mary. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. z racji I Piątku i I Soboty

3. Caritas parafialna
Panie z Parafialnego Koła Caritas będą zbierać po Mszach św. ofiary na potrzeby ubogich naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ub. niedzielę na pomoc pokrzywdzonym w Chorwacji z powodu trzęsienia ziemi zebraliśmy 1600 zł. Bóg zapłać

4. Zmarli
+ Maria Malec, lat 75, mieszkała na ul. Bogusławskiego, pogrzeb 1.02.2021, godz. 10.20 na Cm Rakowickim

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli! Dzieciom i młodzieży dobrego wypoczynku zimowego. Szczęść Boże!